świderklimaty

Filiżanka

filiżanka od lili

Witam Cię dzisiaj jedyną, wyjątkową filiżanką, która może stać się Twoją, jeśli ją polubisz

Bardzo się cieszę, że mogę podzielić się z Tobą moim marzeniem, aby stworzyć ramę obrazu, którego tematem jest filiżanka.

Lubię stare, piękne porcelanowe filiżanki, ale też podobają mi się nowe, jeśli pociągają urodą lub budzą miłe skojarzenia. Delektruję się kawą z filiżanki dobranej do nastroju dnia.

Tym razem proponuję Ci elegancką porcelanową filiżankę ze stylowym wzorem. Jest nowoczesna, a zarazem klasyczna i minimalistyczna. I na dodatek skrywa niespodziankę!

Jej wzór oddaje klimat drewnianych domów otwockich w stylu „świdermajer”. Został przeze mnie odnaleziony podczas spaceru po ulicy Moniuszki w balustradach domu pod numerem 20.

Dla osób, które kochają drewnianą architekturę Otwocka lub interesują się nią, kawa z tej filiżanki będzie miała podwójny smak!

Mniejsza filiżanka pokazuje detal tej architektury, zawarty w werandzie willi „Lola”, potocznie zwanej teraz „reymontówką”, przy ulicy Reymonta 29 w Otwocku. To tu mieszkała rodzina żony Władysława Reymonta, państwo Szacsznajderowie, którą Reymont odwiedzał na przestrzeni lat 1908-1918 i to tu Reymont napisał „Lato”, część powieści „Chłopi”, za którą otrzymał Nagrodę Nobla w 1924 roku.